starcraft ii

25 lutego - 3 marca 2019

poniedziałek

25th Feb - Ro76

11am - First Match

Wtorek

26th Feb - Ro76

11am - First Match

czwartek

28th Feb - Ro24

11:45am - First Match

piątek

1st Mar - Ro24

09:00am - Early Entrance

11:00am - Regular Entrance

11:45am - First Match

sobota

2nd Mar - Ro12 & Ro8

09:00am - Early Entrance

11:00am - Regular Entrance

11:45am - First Match

niedziela

3rd Mar - Ro4 & Ro2

09:00am - Early Entrance

11:00am - Regular Entrance

11:00am - First Match

O turnieju

Będzie to 36. turniej SC2 organizowany przez ESL od czasu inauguracyjnych zawodów Intel® Extreme Masters na gamescomie w 2010 roku. Zawody odbędą się w legendarnym Spodku, który ma szczególne miejsce w sercach fanów esportu. 25-26 lutego odędzie się pierwszy etap, Ro76, który będzie transmitowany na żywo z katowickiej ESL Areny. Zawodnicy otrzymają zaproszenia do kwalifikacji do tego etapu. Później, 28 lutego - 1 marca, w Audytorium w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, odbędzie się faza grupowa. 2 marca wystartuje decydujący etap, zaś 3 marca dojdzie do półfinałów oraz wielkiego finału. Mecze te odbędą się na scenie głównej w Spodku.

format

  • Ro76 - 4 drabinki podwójnej eliminacji, w każdej 16 graczy (w sumie 64 graczy). 12 graczy awansuje do kolejnego etapu, gdzie dołączy do nich 12 zawodników z kwalifikacji online.
  • Ro24 - 4 grupy po 6 graczy. System round robin (każdy z każdym), 3 graczy z każdej grupy awansuje do Ro12.
  • Ro12 - Drabinka pojedynczej eliminacji. Gracze, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach awansują bezpośredni do półfinału, zaś gracze z 2. i 3. lokaty będą rywalizowali w Ro12.
  • Ro64 & Ro24 - Bo3
  • Ro12 - Bo5
  • Wielki finał - Bo7

pula nagród

total: $400,000*

1. miejsce: 150 000 dolarów

2. miejsce: 65 000 dolarów

3-4. miejsce: 25 000 dolarów

4-8. miejsce: 10 000 dolarów

9-12. miejsce: 5 000 dolarów

13-16. miejsce: 3 000 dolarów

17-20. miejsce: 2 500 dolarów

21-24. miejsce: 2 000 dolarów

25-28. miejsce: 1 550 dolarów

29-36. miejsce: 1 250 dolarów

37-44. miejsce: 900 dolarów

35-60. miejsce: 600 dolarów

(+200 dolarów za zwycięstwo w Ro24)

DETAILED SCHEDULE

February 25TH

  • 11:00 - Bracket I - UB Rd1 (8) - Bo 3
  • 12:10 - Bracket I - UB Rd2 & LB Rd1 (8) - Bo3
  • 13:20 - Bracket I - UB Rd3 & LB Rd2 (5) - Bo3
  • 14:30 - Bracket I - UB Rd3.2 & LB Rd3 (3) - Bo3
  • 15:40 - Bracket I - LB Rd4 (2) & Bracket II UB Rd1 (8) - Bo3
  • 16:50 - Bracket I - LB Rd5 (1) & Bracket II UB Rd2 & LB Rd1 (8) - Bo3
  • 18:05 - Bracket II - UB Rd3.1 & LB Rd2 (5) - Bo3
  • 19:15 - Bracket II - UB Rd3.2 & LB Rd3 (3) - Bo3
  • 20:25 - Bracket II - LB Rd4 (2) - Bo3
  • 21:30 - Bracket II - LB Rd5 (1) - Bo3

February 26TH

  • 11:00 - Bracket III - UB Rd1 (8) - Bo 3
  • 12:10 - Bracket III - UB Rd2 & LB Rd1 (8) - Bo3
  • 13:20 - Bracket III - UB Rd3 & LB Rd2 (5) - Bo3
  • 14:30 - Bracket III - UB Rd3.2 & LB Rd3 (3) - Bo3
  • 15:40 - Bracket III - LB Rd4 (2) & Bracket IV UB Rd1 (8) - Bo3
  • 16:50 - Bracket III - LB Rd5 (1) & Bracket IV UB Rd2 & LB Rd1 (8) - Bo3
  • 18:05 - Bracket IV - UB Rd3.1 & LB Rd2 (5) - Bo3
  • 19:15 - Bracket IV - UB Rd3.2 & LB Rd3 (3) - Bo3
  • 20:25 - Bracket IV - LB Rd4 (2) - Bo3
  • 21:30 - Bracket IV - LB Rd5 (1) - Bo3

feb 27th - tournament break

February 28TH - A stream

  • 12:00 - Group A Round 1 Match 1 - Bo3
  • 13:00 - Group A Round 2 Match 1 - Bo3
  • 14:00 - Group A Round 3 Match 1 - Bo3
  • 15:15 - Group A Round 4 Match 1 - Bo3
  • 16:15 - Group A Round 5 - Bo3
  • 17:30 - Group B Round 1 Match 1 - Bo3
  • 18:30 - Group B Round 2 Match 1 - Bo3
  • 19:30 - Group B Round 3 Match 1 - Bo3
  • 20:45 - Group B Round 4 Match 1 - Bo3
  • 21:45 - Group B Round 5 - Bo3

February 28TH - b stream

  • 11:45 - Group A Round 1 Match 2 - Bo3
  • 12:45 - Group A Round 2 Match 2 - Bo3
  • 13:45 - Group A Round 3 Match 2 - Bo3
  • 14:45 - Group A Round 4 Match 2 - Bo3
  • 16:15 - Group A Round 5 - Bo3
  • 17:15 - Group B Round 1 Match 2 - Bo3
  • 18:15 - Group B Round 2 Match 2 - Bo3
  • 19:15 - Group B Round 3 Match 2 - Bo3
  • 20:15 - Group B Round 4 Match 1 - Bo3
  • 21:45 - Group B Round 5 - Bo3

February 28TH - c stream

  • 11:45 - Group A Round 1 Match 3 - Bo3
  • 12:45 - Group A Round 2 Match 3 - Bo3
  • 13:45 - Group A Round 3 Match 3 - Bo3
  • 14:45 - Group A Round 4 Match 3 - Bo3
  • 16:15 - Group A Round 5 - Bo3
  • 17:15 - Group B Round 1 Match 3 - Bo3
  • 18:15 - Group B Round 2 Match 3 - Bo3
  • 19:15 - Group B Round 3 Match 3 - Bo3
  • 20:15 - Group B Round 4 Match 3 - Bo3
  • 21:45 - Group B Round 5 - Bo3

MARCH 1 - a stream

  • 12:00 - Group C Round 1 Match 1
  • 13:00 - Group C Round 2 Match 1
  • 14:00 - Group C Round 3 Match 1
  • 15:15 - Group C Round 4 Match 1
  • 16:15 - Group C Round 5
  • 17:30 - Group D Round 1 Match 1
  • 18:30 - Group D Round 2 Match 1
  • 19:30 - Group D Round 3 Match 1
  • 20:45 - Group D Round 4 Match 1
  • 21:45 - Group D Round 5

MARCH 1 - b stream

  • 11:45 - Group C Round 1 Match 2
  • 12:45 - Group C Round 2 Match 2
  • 13:45 - Group C Round 3 Match 2
  • 14:45 - Group C Round 4 Match 2
  • 16:15 - Group C Round 5
  • 17:15 - Group D Round 1 Match 2
  • 18:15 - Group D Round 2 Match 2
  • 19:15 - Group D Round 3 Match 2
  • 20:15 - Group D Round 4 Match 1
  • 21:45 - Group D Round 5

MARCH 1 - c stream

  • 11:45 - Group C Round 1 Match 3
  • 12:45 - Group C Round 2 Match 3
  • 13:45 - Group C Round 3 Match 3
  • 14:45 - Group C Round 4 Match 3
  • 16:15 - Group C Round 5
  • 17:15 - Group D Round 1 Match 3
  • 18:15 - Group D Round 2 Match 3
  • 19:15 - Group D Round 3 Match 3
  • 20:15 - Group D Round 4 Match 3
  • 21:45 - Group D Round 5

MAR 2 & 3 - PLAY OFFS

MARch 2

  • 12:00 - Ro12 #1 - Bo5
  • 13:30 - Ro12 #2 - Bo5
  • 15:00 - Ro12 #3 - Bo5
  • 16:30 - Ro12 #4 - Bo5
  • 18:00 - Ro8 #1 - Bo5
  • 19:30 - Ro8 #2 - Bo5
  • 21:00 - Ro8 #3 - Bo5
  • 22:30 - Ro8 #4 - Bo5

march 3

  • 11:00 - Semi Final #1 - Bo5
  • 12:30 - Semi Final #2 - Bo5
  • 14:15 - Grand Final - Bo5
Close Menu