Legends Stage First Round matchups and initial seeding announced

Poznaliśmy pary pierwszej rundy i rozstawienie Legends Stage

Znamy pary pierwszej rundy Intel® Extreme Masters Katowice 2019 Legends Stage! Sprawdź, jak drużyny oceniały się nawzajem i z kim staną do walki w pierwszej rundzie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, IEM Katowice 2019 CS:GO Major wprowadzi system rozstawień bazujący na ocenie przeciwników dokonanej przez wszystkie drużyny. Po zebraniu oceń porównamy rezultaty, odrzucimy głosy najbardziej odbiegające od średniej i przypiszemy drużynom ranking. Najwyżej rozstawiona drużyna zmierzy się z zespołem najniżej rozstawionym, ekipa #2 zagra z ekipą #15 i tak dalej.

Pary meczowe

Zanim zaprezentujemy wam ciekawostki na temat tego, jak drużyny oceniały się wzajemnie, poznajcie pary na pierwszą rundę Legends Stage katowickiego Majora:

ENCE eSports (#8) vs Renegades (#9)
BIG (#7) vs Team Vitality (#10)
Natus Vincere (#3) vs G2 Esports (#14)
FaZe Clan (#5) vs HellRaisers (#12)
NRG Esports (#6) vs Ninjas in Pyjamas (#11)
Team Liquid (#2) vs AVANGAR (#15)
MIBR (#4) vs Cloud9 (#13)
Astralis (#1) vs compLexity Gaming (#16)

Początkowe rozstawienie każdej drużyny da jej odpowiednią liczbę punktów ELO, która będzie się zmieniała w zależności od wyników danego zespołu. Na tej podstawie uczestnicy rywalizacji dobierani będą w pary w kolejnych rundach.

Kliknij, aby zobaczyć jak drużyny się oceniały!

Jak oceniały się drużyny?

Nie ma co się rozdrabniać, na podstawie ocen zespołów wyciągnęliśmy kilka ciekawych wniosków:

- Sześć z ośmiu powracających Legend zostało umiejscowionych w TOP8: Astralis (#1), Team Liquid (#2), Natus Vincere (#3), MIBR (#4), FaZe Clan (#5), BIG (#7)

- NRG Esports (#6) to najwyżej oceniaana drużyna, która zakwalifikowała się przez Challengers Stage. Zaraz za nią są ENCE (#6) i Renegades (#9)

- Co ciekawe, Renegades zostało ocenione jako zespół #9 przez swoich rywali w Challengers Stage

- MIBR (#4), FaZe (#5) i BIG (#7) to jedyne zespoły, których żadne głosy nie zostały odrzucone.

- Astralis niemalże jednogłośnie zostało wybrane zespołem #1. Tylko NiP postanowił wyżej ocenić Team Liquid

- AVANGAR (#15, 3-1 w Challengers Stage) zostało ocenione niżej niż wszystkie drużyny z Challengers Stage z rankingiem 3-2, wliczając w to G2 (#14), które AVANGAR pokonało

- Pięć najwyżej rozstawionych drużyn w Legends Stage (Astralis, Liquid, Na`Vi, MIBR i FaZe) to jednocześnie TOP5 ESL CS:GO World Ranking.

Śledź nas na Twitterze, Instagramie i Facebooku , by być na bieżąco z informacjami o IEM Katowice 2019.