Intel Challenge brings world’s top female CS:GO teams to Intel® Extreme Masters Katowice 2019

Czołowe żeńskie drużyny CS:GO przyjadą na IEM Katowice 2019, by walczyć w Intel Challenge

Osiem najlepszych żeńskich drużyn CS:GO będzie walczyło w Intel Challenge o nagrody z puli 50 000 dolarów w dniach od 28 lutego do 2 marca 2019 roku.

Intel Challenge wystartowało w 2015 roku jako platforma do rywalizacji dla zawodniczek na światowych scenach. Ta przełomowa inicjatywa stworzona przez ESL, Intel i AnyKey ma na celu dalszy wzrost zróżnicowania w esporcie i danie okazji kobiecym ekipom CS:GO do zaistnienia.

Group Stage

Team Dignitas, czyli mistrz Intel Challenge Katowice 2018, were directly invited to the Intel Challenge and are joined by a further seven teams that earned their way through online qualifiers. Group stage matches will be played behind closed doors on Thursday, February 28 with the following double-elimination brackets:

Group A:
Dignitas vs. ORGLESS
Assassins vs. TiMe DaS LiNdAs

Group B:
CLG.RED vs. CROWNS (ex sq.prospect)
Besiktas vs. Carnage FE

First Round matches will be played as best-of-ones, while elimination and decider matches will be best-of-three.

Play-offy

The winners and runners-up from each group will face off in the semifinals on Friday, March 1 starting at 11AM CET, with the Grand Final taking place on Saturday, March 2 at 12PM CET. Both days will see live action on the Ballroom Stage at the IEM Expo, where attendees can support their favorite female CS:GO teams for free.

Talent

We’ve assembled an all-star storytelling crew to accompany you through the Intel Challenge.

Stage Host: Freya
Desk Host: Lottie van-Praag
Experts: MissHarvey - Potter
Casters: Jacky - Tombizz - Snodz

- W świecie, w którym każdy może wziąć udział w turniejach ESL, uważamy, że nie ma powodów, dla których kobieta nie powinna być mistrzynią w największych turniejach - powiedział Michał Blicharz, Vice President of Pro Gaming w ESL. - Wraz z firmą Intel stworzyliśmy Intel Challenge, aby pomóc promować godne do naśladowania wzorce kobiet w esporcie z nadzieją, że zainspiruje to nowe zawodniczki do podejmowania wyzwań i prób sięgnięcia po najwyższe tytuły na świecie.

- Esport i gry łączą ludzi na całym świecie w sposób, który wcześniej nie był możliwy - przyznał John Bonini, VP of VR, Gaming and Esports w Intel. - Firma Intel jest zaangażowana w dostarczanie światowej klasy doświadczeń związanych z esportem, co obejmuje także wspieranie ważnych naszym zdaniem inicjatyw takich jak Intel Challenge, których celem jest zachęcenie szerokiego grona odbiorców do rywalizacji esportowej.

- Intel Challenge to turniej, dzięki któremu mamy okazję pokazać zmagania najlepszych zawodniczek esportowych na świecie, rozgrywane na jednej z największych scen esportowych - oznajmił Morgan Romine PhD, Director of Initiatives at AnyKey. - Są one wzorem do naśladowania dla aspirujących zawodniczek, a ich rywalizacja wzbudza zawsze wiele emocji.

Śledź IEM na Twitterze i Facebooku by być na bieżąco z tym, co będzie siedziało na IEM Katowice.

Po szczegółowe informacje na temat inkluzywności i różnorodności w esporcie polecamy zajrzeć na profile AnyKey na Twitterze i Facebooku.