ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite joins IEM Expo 2019

ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite odbędzie się na IEM Expo 2019

ESL i Epic Games łączą siły i ogłaszają współpracę, której efektem jest pojawienie się nowego tytułu szturmem podbijającego świat. IEM Expo będzie gospodarzem wydarzenia ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite!

Podczas dwóch weekendów event w Katowicach odwiedzi 200 najlepszych na świecie graczy oraz influencerów związanych z Fortnite. Podczas pierwszego weekendu rozegrana zostanie polska edycja rozgrywek, w której do wygrania będzie ok. 380 000 zł (23 – 24 lutego), natomiast tydzień później – 1 – 3 marca, rozegrany zostanie turniej międzynarodowy, którego pula nagród wynosi ok. 1,9 mln zł.

Na pierwszy weekend (23-24 lutego) zaplanowano dwa dni turniejów, w których udział wezmą najlepsi polscy gracze oraz influencerzy Fortnite. Podczas drugiego weekendu, przez trzy dni, najlepsi gracze z całego świata będą walczyć o lwią część puli nagród. Kibice, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na miejscu, otrzymają możliwość śledzenia rozgrywek na żywo w Internecie.

W tym momencie potwierdzona została obecność następujących par influencerów:

72hrs - Chap
7ssk7 - Jamside
Bizzle - Dmo
Boyerxd - Crippa
Domentos - Fwexy
Hoopek - Sk1x
Issa - Kamo
Kinstaar - Hunter
Magin - Juganza
Mirwana - Inclyde
Mitr0 - Khuna
Motor - ErycTriceps
Nate Hill - FunkBomb
RazZzero0o - x8
Saf - Zayt
Sak0ner - Skram
Skite - Vato
Taiovsky - Nero
Teeqzy - Mushway
Tfue - Cloak
TheVic - Blaxou
Vivid - Poach
ZexRow - Vinny1x

ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani"powiedział Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL.„Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje”.

Fortnite to gra, która znana jest na całym świecie, a jej fani to niesamowici pasjonaci gamingu" dodał Rob Hodson, Esports Manager w Epic Games."Współpraca z ESL w Katowicach daje nam szansę zaprezentowania niektórych z tych niesamowitych międzynarodowych talentów”.

Strefa Fortnite, która zajmie gigantyczną powierzchnię 2500 m2, wyposażona zostanie w 100 komputerów PC i 100 konsol PS4. Zapraszamy kibiców Fortnite nie tylko do oglądania wydarzeń na scenie głównej, lecz także aktywnego uczestnictwa w turniejach otwartych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to wydarzenie, które daje możliwość każdemu z uczestników strefy free-to-play szansę na wygranie nagród rzeczowych z puli nagród o wartości prawie 200 000 zł.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia i kolejnych biorących w nim udział influencerów zdradzimy w nadchodzących tygodniach. Fani mogą śledzić profile ESL Fortnite na Twitterze, Facebooku i Instagramie by być na bieżąco z wszystkimi wiadomościami na temat ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite.