Intel® Extreme Masters Katowice 2019 format adjustments

Poprawki w formacie Intel® Extreme Masters Katowice 2019

Po ekscytujących kwalifikacjach przyszła pora na CS:GO Minor Championship. Oto w jaki sposób zostaną wyłonieni ostatni uczestnicy IEM Katowice 2019 CS:GO Major:

Regionalne Minory odbędą się w styczniu w ESL Arenie w Katowicach:

16-20 stycznia: Minory CIS i EU

22-26 stycznia: Minory Azji i obu Ameryk

27 lutego: Minor Play-in

Format:

Każdy Minor rozpocznie się od fazy grupowej, w której drużyny podzielone zostaną na dwa zbiory po cztery drużyny, a zmagania odbywać się będą w drabince podwójnej eliminacji. Mecze pierwszej rundy odbędą się w trybie BO1, zaś spotkania decydujące, eliminacyjne i zwycięzców zostaną rozegrane w trybie BO3. Wykorzystanie trybu BO3 to nowość w roku 2019. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy dostaną się do play-offów.

Play-offy będą się składać z czterech uczestników umieszczonych w drabince podwójnej eliminacji z meczami BO3. W tym roku nie będzie wielkich finałów - zwycięzca drabinki wygranych traktowany będzie jako triumfator danego Minora, a zwycięzca drabinki przegranych będzie wicemistrzem. Dwie najlepsze drużyny z każdego regionu dostaną się na IEM Katowice 2019 CS:GO Major.

Minor Play-in

Zespoły, które zajmą trzecie miejsca na Minorze zakwalifikują się do turnieju Minor Play-in, który będzie ostatnią szansą, by awansować na Majora. Cztery drużyny zostaną rozstawione w drabince wpodwójnej eliminacji, a w pierwszej rundzie przedstawiciel Europy spotka się z przedstawicielem Azji, zaś przedstawiciel regionu CIS zagra na przedstawiciela obu Ameryk.

Mecze otwierające i zwycięzców zostaną rozegrane w trybie BO1, podczas gdy spotkania eliminacyjne i decydujące odbędą się w BO3. Dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się na IEM Katowice 2019 CS:GO Major.

Śledź nas na Twitterze, Instagramie i Facebooku , by być na bieżąco z informacjami o IEM Katowice 2019.